Wydawca treści Wydawca treści

SALA EDUKACYJNA

Chcesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o otaczającym Cię świecie? Chcesz usłyszeć śpiew ptaków, a może podejrzeć je w budce lęgowej? Czy lasów w Polsce przybywa? Na te, i na wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź. Zapraszamy do odwiedzenia izby edukacyjnej przy Nadleśnictwie Złotoryja i spotkania z leśnikiem.

Izba przystosowana jest do przyjęcia jednorazowo ok. 25 osób. Wyposażona jest w nowoczesny sprzęt multimedialny, a szczególną atrakcją jest możliwość obserwowania życia ptaków w budkach lęgowych. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu budek  w monitoring. Jako uzupełnienie proponujemy zajęcia na ogrodzie dydaktycznym, pełniącym funkcję ,,zielonej klasy". W 2012 roku ogród edukacyjny rozbudowano, wzbogacając go o infrastrukturę edukacyjną, sprzyjającą aktywnym formom edukacji. Infrastrukturę na ogrodzie można określić jako ,,zabawki" służące  edukacji i rekreacji. Są to przedmioty wykonane z drewna, należą do nich np. leśna łamigłówka, skrzynia pełna skarbów, skocznia, ścieżka zmysłów, grające drzewo, wytrop mnie, obserwator przyrody.

Zajęcia w izbie edukacyjnej odbywają się po telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem Nadleśnictwa tel. 76 8788 307 wew. 335 lub 508 461 628