Lista Aktualności Lista Aktualności

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Zaproszenie do wzięcia udziału w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich” organizowanych w ramach obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Nadleśnictwo Złotoryja serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich" organizowanych w ramach obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Zaprezentujemy zrealizowany w naszym nadleśnictwie ogólnopolski projekt pn.: „Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie".

 

W dniu 7 maja 2014 roku, w godzinach 9:00-14:00 zapraszamy, w szczególności grupy szkolne, na zajęcia edukacyjne, obejmujące wycieczkę do zbiorników retencyjnych w leśnictwie Proboszczów. Oferujemy:

- spacer drogą leśną do czterech zbiorników retencyjnych,

- poznanie historii powstania oczek wodnych, celu i realizacji projektu Małej Retencji Górskiej,

- ciekawa prelekcja specjalisty z dziedziny hydrologii na temat retencji,

- pogadanka z leśnikami o przyrodniczych korzyściach, jakie daje woda w lesie,

- ognisko.

 

Przewidujemy organizację zajęć w dwóch turach – w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz od 11:00 do 14:00. Miejsce spotkania: parking pod Ostrzycą Proboszczowicką.

 

Prosimy o zgłaszanie udziału na karcie uczestnictwa w terminie do 30 kwietnia 2014 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

W dniu 10 maja 2014 roku w trakcie pikniku rodzinnego nad zalewem złotoryjskim, organizowanym w ramach obchodów Święta Lasu, wyświetlana będzie multimedialna prezentacja z realizacji projektu Małej Retencji Górskiej, zawierająca zdjęcia i informacje na temat wszystkich obiektów. Wstęp jest wolny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

Osoba do kontaktu: Izabela Sobala, e-mail: izabela.sobala@wroclaw.lasy.gov.pl,

tel. 76-8788307 wew. 335 lub kom. 508461628.

 

Więcej informacji na temat „Dni otwartych Funduszy Europejskich" dostępne jest na stronie www.10latwue.pl